10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Мінюст підтримав вимоги релігійної громади "Десятинного монастиря" на суді з музеєм

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У понеділок, 10 вересня, в Окружному адміністративному суді Києва відбулося судове засідання під головуванням судді Аблова, на якому розглядалася позовна заява Національного музею історії України до Міністерства юстиції України та державного реєстратора департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Михайла Сіволіна про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав від 24 липня 2013 року. Тим рішенням було узаконено малу архітектурну форму, більш відому як "Десятинний монастир" Української православної церкви Московського патріархату, що був раніше незаконно споруджений на території Національного музею історії України.

Позивачів представляли генеральний директор НМІУ Тетяна Сосновська народний депутат Ігор Луценко та представники юридичних служб обох позивачів.

Відповідачів - представник від Міністерства юстиції. Реєстратор Сіволін на засідання не з'явився.
Третьою стороною виступали Міністерство культури, в особі міністра культури Євгена Нищука та Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ).

Суддя Аблов зачитав клопотання від третьої сторони - релігійної громади "Десятинного монастиря", яка до того півроку ніяк не реагувала на судові засідання. Проте 10 вересня, перед засіданням суду, релігійна громада надіслала клопотання з проханням надати їй статус учасника судового засідання і розпочати слухання по справі від самого початку.

Позивачі та Мінкульт клопотання не підтримали, ДАБІ залишила це питання на розсуд суду, проте представник Мінюсту просив задовольнити клопотання релігійної громади "Десятинного монастиря" в повному обсязі.

Через це суд, замість того аби слухати справу по суті, ухвалив рішення задовольнити клопотання і призначити наступне слухання на 20 вересня.

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм