10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

В Виставки

Історія грошового обігу в Україні

Виставка "З історії грошового обігу в Україні" розташована в залі № 20 на другому поверсі музею. В ній представлено близько 3 тисяч грошових монет та банкнот, які охоплюють період від ІІІ тис. до н.е., коли в племенах трипільської культури виникає регулярний обмін товарами, до грошової системи незалежної України.

Основу виставки складає нумізматична колекція Національного музею історії України, що створювалась протягом майже 200 років. На виставці також є документи - купчі, що розповідають про вартість грошей у той чи інший період, а також предмети декоративно-ужиткового мистецтва, національного одягу, посуд, прикраси, складовою частиною яких була монета.

На виставці можна побачити гроші часів Київської Русі - гривні монетні та шийні ХІ ст.., монети Золотої Орди, литовсько-польського карбування ХVІ ст., а також монети Священної Римської імперії, які були в обігу на українських землях в ХVІІ ст. Цікавим є оригінал купчої 1499 року на продаж маєтку в Брацлавському повіті (сучасне Поділля). Ще одна купча, 1541 року, передбачає купівлю села в Брацлавському повіті з усіма людьми за 40 литовських грошей.

Експонуються паперові державні облігації Курсько-Київської залізниці 1843-99 років. Багато уваги приділено грошам XIX-XX століття – це і австро-угорські монети, які були в обігу на Західній Україні, гривні Української народної республіки, червінці 1922-24 років, а також карбованці німецької окупаційної влади 1942 року. Є також гроші радянського періоду і часів сучасної незалежної України.

Замовляйте цю послугу за телефоном
(044) 278 48 64

Музей працює без вихідних.
КУПИТИ КВИТОК
ONLINE

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм